Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Wałcz
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

REALIZACJA PROGRAMU "YOUNGSTER PLUS"

REALIZACJA PROGRAMU „YOUNGSTER PLUS”

 

Zgodnie z postanowieniami umowy o współpracy w ramach programu YOUNGSTER PLUS Gmina Wałcz informuję, że w roku szkolnym 2015/2016, wzorem z lat ubiegłych,  realizowano w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie  program „YOUNGSTER PLUS”.

W dniu 24.04.2015 r. została podpisała Umowę o współpracy pomiędzy Gminą Wałcz a Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund” na rzecz realizacji Programu Youngster Plus .

Youngster Plus to Program wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego, realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan.

Program skierowany do uczniów klas III Gimnazjum, realizowany był w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie.  Obejmował realizację zajęć pozalekcyjnych o łącznym wymiarze 90 godzin lekcyjnych. Zajęcia prowadzone były w oparciu o autorski program nauki języka angielskiego Wydawnictwa Macmillan oraz o podręczniki sfinansowane przez Fundusz.

Szkoła wraz z podręcznikami otrzymała wyposażenie biblioteki szkolnej, m.in. słowniki, pomoce dydaktyczne w formie audio i video.

W ramach Programu uczniowie poddawani byli wstępnym testom plasującym. Wyposażeni zostali w komplety nowoczesnych materiałów do nauki języka obcego w szkole. Fundusz dodatkowo organizował konkursy, w ramach których przyznawane są nagrody za osiągnięcia w nauce dla uczniów oraz za osiągnięcia w nauczaniu dla nauczycieli.

Po ukończeniu dwóch semestrów uczniowie otrzymują certyfikaty wystawione przez Wydawnictwo Macmillan i Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Nauczyciel uczestniczyli w obowiązkowym szkoleniu metodycznym i motywacyjnym, doskonalącym ich warsztat pracy.

W projekcie uczestniczyło 42 uczniów Gimnazjum im. ks. Jana  Twardowskiego w Chwiramie.  Zajęcia prowadziły  Pani Justyna Gruszka, Anna Pietraszkiewicz i Olga Zacharczuk.

Finansowa realizacja zadania:

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej finansuje w ramach Programu:

  1. Zestawy dla uczniów (podręcznik, zeszyt ćwiczeń).
  2. Koszty niezbędnych szkoleń dla nauczyciela.
  3. Utrzymanie i bieżące funkcjonowanie platformy e-learningowej.
  4. Część wynagrodzenia nauczyciela prowadzącego zajęcia: 2 070,00 zł.

Wkład Gminy Wałcz:

  1. Pozostała część wynagrodzenia nauczyciela wraz z wymaganymi składkami: 10.350,00 zł.

 

 

Sekretarz Gminy Wałcz

   Joanna Mackiewicz 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Rafał Falkowski 10-06-2016 16:03:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Aneta Leśkiewicz 10-06-2016
Ostatnia aktualizacja: Rafał Falkowski 10-06-2016 16:03:22