Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Wałcz
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

ZARZĄDZENIE NR 57/2021 Wójta Gminy w Wałczu z dnia 29 czerwca 2021 r. w sprawie zatwierdzenia dokumentacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego w Urzędzie Gminy Wałcz i udzielenia akredytacji bezpieczeństwa teleinformatycznego dla systemu informatycznego przeznaczonego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone".

ZARZĄDZENIE NR 57/2021

Wójta Gminy w Wałczu

z dnia 29 czerwca 2021 r.

 

w sprawie zatwierdzenia dokumentacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego w Urzędzie Gminy Wałcz i udzielenia akredytacji bezpieczeństwa teleinformatycznego dla systemu informatycznego przeznaczonego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli "zastrzeżone".

 

Na podstawie art.48 ust 9 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 742) Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lipca 2011 roku w sprawie podstawowych wymagań bezpieczeństwa teleinformatycznego (Dz.U z 2011 r., Nr 159, poz. 948) zarządzam, co następuje:
 
§ 1.
  1. Z dniem 29 czerwca 2021 roku zatwierdzam dokumentację systemu teleinformatycznego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” i udzielam akredytacji bezpieczeństwa teleinformatycznego dla systemu teleinformatycznego Urzędu Gminy Wałcz, przeznaczonego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone”. Wszystkich użytkowników systemu zobowiązuję do ścisłego przestrzegania następujących dokumentów:
  1. Szczegółowych wymagań bezpieczeństwa (SWB) dla systemu teleinformatycznego o klauzuli „zastrzeżone” Urzędu Gminy Wałcz,
  2. Procedur bezpiecznej eksploatacji (PBE) dla systemu teleinformatycznego o klauzuli „zastrzeżone” w Urzędzie Gminy Wałcz.
 
§ 2.
  1. Do użytkowania systemu teleinformatycznego przeznaczonego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” – dopuszczam:
  1. Panią Zuzannę Klocek – Pełnomocnika Ochrony Informacji Niejawnych,                                               
  2. Pana Rafała Falkowskiego – Administratora Systemu Teleinformatycznego
  3. Pana Tobiasza Gralaka- Inspektora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego
 
§ 3.
  1. Inspektora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego czynię odpowiedzialnym za weryfikację i bieżącą kontrolę zgodności funkcjonowania systemu teleinformatycznego służącego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” ze szczególnymi wymaganiami bezpieczeństwa oraz przestrzegania procedur bezpiecznej eksploatacji.
  2. Administratora Systemu Teleinformatycznego czynię odpowiedzialnym za funkcjonowanie systemu teleinformatycznego służącego do przetwarzania informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” oraz za przestrzeganie wymagań bezpieczeństwa do tego systemu.
 
§ 4.
Wszyscy użytkownicy systemu teleinformatycznego ponoszą odpowiedzialność za wszelkie naruszenia obowiązującego prawa w trakcie korzystania z autonomicznego stanowiska komputerowego o klauzuli „zastrzeżone”.
 
§ 5.
Wykonanie zarządzenia powierzam Pełnomocnikowi ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
 
§ 6.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

 

Wójt Gminy Wałcz
Jan Matuszewski

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Rafał Falkowski 16-05-2022 15:30:39
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Zuzanna Klocek 29-06-2021
Ostatnia aktualizacja: Rafał Falkowski 16-05-2022 15:30:39