Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Wałcz
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Bezpłatne warsztaty dla organizacji! Nauczymy Cię jak stworzyć wniosek do FIO, jak wzmocnić i wykorzystać potencjał swojej organizacji!

 
Szanowni Państwo,

 
Pracownia Pozarządowa rozpoczyna cykl szkoleń i warsztatów specjalistycznych, skierowanych do NGO z terenu woj. zachodniopomorskiego, których celem jest wzmocnienie potencjału organizacji w codziennej działalności i zdobycie praktycznych umiejętności tworzenia ofert na konkurs Programu FIO 2016. Dostępne już są terminy warsztatów.


Szkolenia są BEZPŁATNE, realizowane będą w formule 1-dniowych warsztatów w godzinach 9.00-16.00, w miejscach komunikacyjnie  łatwo dostępnych (Szczecin, Koszalin, Szczecinek), uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych, poczęstunek i lunch.  Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o dokonywanie zgłoszeń w formie e-mailowej, na podstawie formularzy zgłoszeniowych.

Osoba do kontaktu – P. Agata Szewczyk, agata.szewczyk@pracowniap.org.pl ,
tel: 094 340 35 23.
 
I TEMAT:
 „Co każdy członek Zarządu wiedzieć powinien – czyli o budowaniu potencjału organizacji pozarządowej”.
Gdy myślimy: Zarząd – pojawia się obraz ciała do reprezentacji organizacji na zewnątrz, podpisującego umowy... Jednak żeby organizacja rozwijała się, członkowie Zarządu mają szereg innych funkcji do spełnienia: dbanie o właściwe relacje z sponsorami; wyszukiwanie sojuszników i partnerów dla działań organizacji; wyszukiwanie, pozyskiwanie i utrzymywanie wolontariuszy, członków, sympatyków i współpracowników. Zarząd musi wiedzieć jakie organizacja ma prawa, a jakie obowiązki, jak stawać się partnerem dla innych instytucji, partnerem dla samorządu lokalnego (a nie tylko podmiotem piszącym do niego oferty o dofinansowanie).

Zarząd musi w końcu umieć wyznaczyć ścieżkę rozwoju organizacji, ustalić jakie działania są najważniejsze (wśród tych wszystkich ważnych działań, którymi na co dzień organizacja się zajmuje). O tym wszystkim będzie szkolenie, które omówi najważniejsze wyzwania stojące przed osobami kierującymi organizacjami pozarządowymi, pozwoli przećwiczyć niektóre sytuacje pojawiające się w życiu, da przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń między uczestnikami.

TERMINY i MIEJSCA DWÓCH SZKOLEŃ:
28 października  2015r – Szczecin, (zapisy do dnia 26.X.2015r)
29 października  2015r – Koszalin, (zapisy do dnia 27.X.2015r)


II TEMAT:
Praktyczny warsztat tworzenia Wniosku do Priorytetu II - Programu FIO 2016.
Już niebawem, bo 1.XII.2015r. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosi drugi i zarazem ostatni w tym roku, otwarty konkurs ofert na realizację zadań w Priorytecie II ‘Aktywne społeczeństwo’ w ramach programu FIO 2016.
Projekty w ramach Priorytetu II – to inicjatywy, które w różnorodnych formach angażują do swoich działań obywateli, dając im możliwość aktywnego działania i łączenia aktywności ze zdobywaniem wiedzy w sferze działań obywatelskich. To projekty, które dotykają wszystkich sfer obszarów działalności pożytku publicznego wymienionych w art. 4 UoDPPiW i skierowane są do realizacji dla sektora pozarządowego.
Warsztat tworzenia Wniosku do Priorytetu II - P FIO 2016 przybliży organizacjom idee Programu, kryteria dostępu podmiotów do najbliższego konkursu (uprawnienia, terminy realizacji, możliwe kwoty dofinansowania, wkład własny), a także zakres zadań możliwych do realizacji. Podczas spotkania stworzymy projekty ofert w oparciu o metodę myślenia projektowego, dostosowaną do kryteriów i procedur konkursowych, a także szczegółowo omówimy wzór oferty w ramach programu FIO i elektroniczny  generator ofert wraz z instrukcją jego wypełniania.

TERMINY i MIEJSCA DWÓCH SZKOLEŃ:
3 listopada  2015r – Koszalin (zapisy do dnia 30.X.2015r)
5 listopada  2015r – Szczecinek (zapisy do dnia 3.XI.2015r)
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.  

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Rafał Falkowski 16-10-2015 14:51:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Lucyna Niespodziana 16-10-2015
Ostatnia aktualizacja: Rafał Falkowski 16-10-2015 14:51:07