Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Wałcz
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

REALIZACJA PROGRAMU "YOUNGSTER PLUS"

REALIZACJA PROGRAMU „YOUNGSTER PLUS”

 

Zgodnie z postanowieniami umowy o współpracy w ramach programu YOUNGSTER PLUS Gmina Wałcz informuję, że w roku szkolnym 2015/2016, wzorem z lat ubiegłych,  realizowano w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie  program „YOUNGSTER PLUS”.

W dniu 24.04.2015 r. została podpisała Umowę o współpracy pomiędzy Gminą Wałcz a Fundacją „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund” na rzecz realizacji Programu Youngster Plus .

Youngster Plus to Program wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez naukę języka angielskiego, realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan.

Program skierowany do uczniów klas III Gimnazjum, realizowany był w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie.  Obejmował realizację zajęć pozalekcyjnych o łącznym wymiarze 90 godzin lekcyjnych. Zajęcia prowadzone były w oparciu o autorski program nauki języka angielskiego Wydawnictwa Macmillan oraz o podręczniki sfinansowane przez Fundusz.

Szkoła wraz z podręcznikami otrzymała wyposażenie biblioteki szkolnej, m.in. słowniki, pomoce dydaktyczne w formie audio i video.

W ramach Programu uczniowie poddawani byli wstępnym testom plasującym. Wyposażeni zostali w komplety nowoczesnych materiałów do nauki języka obcego w szkole. Fundusz dodatkowo organizował konkursy, w ramach których przyznawane są nagrody za osiągnięcia w nauce dla uczniów oraz za osiągnięcia w nauczaniu dla nauczycieli.

Po ukończeniu dwóch semestrów uczniowie otrzymują certyfikaty wystawione przez Wydawnictwo Macmillan i Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Nauczyciel uczestniczyli w obowiązkowym szkoleniu metodycznym i motywacyjnym, doskonalącym ich warsztat pracy.

W projekcie uczestniczyło 42 uczniów Gimnazjum im. ks. Jana  Twardowskiego w Chwiramie.  Zajęcia prowadziły  Pani Justyna Gruszka, Anna Pietraszkiewicz i Olga Zacharczuk.

Finansowa realizacja zadania:

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej finansuje w ramach Programu:

  1. Zestawy dla uczniów (podręcznik, zeszyt ćwiczeń).
  2. Koszty niezbędnych szkoleń dla nauczyciela.
  3. Utrzymanie i bieżące funkcjonowanie platformy e-learningowej.
  4. Część wynagrodzenia nauczyciela prowadzącego zajęcia: 2 070,00 zł.

Wkład Gminy Wałcz:

  1. Pozostała część wynagrodzenia nauczyciela wraz z wymaganymi składkami: 10.350,00 zł.

 

 

Sekretarz Gminy Wałcz

   Joanna Mackiewicz 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Rafał Falkowski 10-06-2016 16:03:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Aneta Leśkiewicz 10-06-2016
Ostatnia aktualizacja: Rafał Falkowski 10-06-2016 16:03:22